blog.onlineonas.com.pl

blog.onlineonas.com.pl

Wczesny wytrysk

Wczesny wytrysk (łac. eiaculatio praecox), zwany także przedwczesnym wytryskiem i przedwczesną lub wczesną ejakulacją, to 1 z nagminniej diagnozowanych zaburzeń seksualnych. Szacuje się, że dotyczy ona aż jednej trzeciej dojrzałych facetów czynnych seksualnie. Polega na wytrysku, który jest zbyt wcześnie, niż chcieliby tego partnerzy seksualni dla osiągania odpowiedniej satysfakcji seksualnej. Wczesny wytrysk to taki, który następuje w czasie krótszym, niż 2 minuty począwszy od rozpoczęcia kopulacji lub po nie więcej niż 15 ruchach kopulacyjnych.
Ta dolegliwość jest naturalna w przypadku tych mężczyzn, którzy dopiero rozpoczynają współżycie seksualne. Nie jest też powodem do denerwowania się, gdy pojawi się po zbyt długiej wstrzemięźliwości seksualnej. W takich razach wczesny wytrysk jest niemalże naturalny i nie uznaje się go za dysfunkcję seksualną. Natomiast jeśli wytrysk jest zbyt wczesny za każdym razem, jeśli facet podejmuje współżycie, wówczas jest to objaw chorobowy.
Przyczyny wczesnego wytrysku są rozmaite. Przede wszystkim dotyczą one sfery psychicznej. Kłopoty z wytryskiem mają mężczyźni narażeni na nagminne sytuacje stresogenne, chorujący na depresję lub nerwicę. Opisywana dysfunkcja dotyczy poza tym mizoginistów i ludzi odczuwających chorobliwy lęk przed kobietami. Sporadycznie wynika ona z niewłaściwych nawyków wypracowanych w przeszłości – np. z częstej masturbacji, pospiesznego seksu albo praktykowania stosunków przerywanych. Niekiedy za wczesny wytrysk odpowiadają schorzenia i zaburzenia neurologiczne, głównie takie, które dotyczą transmisji neuroprzekaźników w mózgu. Poza tym wczesny wytrysk może być generowany przez inne choroby, np. przez cukrzycę.

strona dostepna napewna-apteka.pl