blog.onlineonas.com.pl

blog.onlineonas.com.pl

Wszystko o problemach z potencją

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie seksualne

Zdobądź wiedzę na temat tego, w jaki sposób hormony wpływają na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się objawia męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje jądra, gdyż właściwa opieka nad nimi zagwarantuje ci zdrowie i krzepę seksualną na długie lata.

Testosteron panuje

Najistotniejsze zmiany, przez które przechodzi twoje ciało, wywoływane są przez testosteron oraz wahania jego ilości w ciągu życia.

Jeszcze w wieku płodowym

Sposób powiązania się chromosomów płci w pary decyduje, czy człowiek rodzi się jako chłopiec czy jako erekcja,kamagra dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, z kolei płód z jednym chromosomem X oraz jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeśli embrion jest płci męskiej, wtedy chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i zapoczątkowuje tworzenie się jąder. Te kształtujące się w płodzie jądra zaczynają produkować testosteron, który umożliwia powstanie członka oraz moszny.

Pokwitanie

U chłopców pokwitanie to czas, w którym następuje progres drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje pomiędzy dwunastym a piętnastym rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa 4 lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) budzą tworzenie testosteronu w jądrach. Nagły wzrost poziomu testosteronu prowadzi do różnych zmian w organizmie i zachowaniach chłopca, który w końcu staje się mężczyzną.

Wiek dorosły
W czasie, kiedy mężczyzna przeżywa swój okres dojrzałości, nieustannie trwa produkowanie spermy w jądrach. Jest to skutek pracy testosteronu. Innym objawem pracy testosteronu jest porost włosów w paru częściach ciała. Testosteron normuje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj viagra bez recepty